0553 663 4482

“AUTO ELBİS Garanti” AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ bayisi tarafından Ekspertiz işlemi gerçekleştirilmiş olan araçlar için Elbistan sınırları içerisinde geçerlidir. Garanti, Ekspertiz işleminin yapıldığı gün Garanti Belgesinin İbraz Edilmesiyle başlar. Ekspertiz işleminde teşhis edilen arıza ve sorunlar, müşteri tarafından giderilmek şartıyla garanti kapsamına alınır.

Garanti Süresi :

Satış tarihi itibari ile 1 ay-1000 kilometre'dir. (Hangisi önce dolarsa)

Garanti edilen limit :

2. el aracın satış tarihi itibari ile, 1 aylık garantisi süresinde, toplam hasar limiti en fazla 2.500 TL/maksimum 2 kez olacaktır. Hasar bedelinin %20'si müşteri tarafından karşılanır. Garanti süresi içerisinde, garanti kapsamında karşılanacak toplam onarım bedeli bu tutar ile sınırlıdır.

 
ARIZA DURUMUNDA YAPILACAKLAR

0553 663 44 82’den “Auto Elbis Elbistan Oto Ekspertizi” 7 gün / 24 saat arayabilirsiniz.

AUTO ELBİS GARANTİ ve YOL YARDIMININ İSTİSNALARI

Aşağıdaki parçalar, durumlar, işlemler açıkça istisna tutulmuş olup, bunlar “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti” kapsamında değildir. Dolayısıyla bunlardan dolayı AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ’in hiç bir sorumluluğu veya edim yükümlülüğü olmayacaktır:

 • Yakıt kalitesi sebebiyle oluşan kurumlanmalar ve bunların neticesinde ortaya çıkan performans ve motor problemleri ve EGR, oksijen sensörü arızaları gibi arızalar.
 • Aracın normal kullanımı nedeniyle meydana gelen aşınma ve yıpranma sonucu örneğin kayışlar, egzost, amortisör, debriyaj, ön dişli takımı, fren balataları ve pabuçları, diskler, contalar vb. gibi parçaların değiştirilmesi, onarımı veya ayarlanması.
 • Araç üreticisi tarafından kabul edilen imalat veya montaj kusurları nedeniyle parçaların değiştirilmesi, onarılması veya ayarlanması. (GERİ ÇAĞIRMA)
 • Bir arızanın doğrudan sonucu olarak hasar görmedikçe veya zayi olmadıkça, bujiler, katalitik konvertörler, hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, cam silecek lastikleri, klima devresinin doldurulması için kullanılan maddeler, ilave edilen yağlar, soğutma sıvıları, fren sıvıları ve diğer katkı maddeleri.
 • Kaporta işleri, lastikler, jantlar, akü, farlar, park lambaları, camın ve farların kırılması veya çatlaması.
 • Elektronik parçalar ve komponentler ve ilgili araç tipi için yukarıdaki “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ GARANTİ” KAPSAMINA GİREN PARÇALAR bölümünde açıkça belirtilmeyen diğer parçalar.
 • Parça değişimi yapılarak veya yapılmaksızın, düzenli önleyici işlemler, kontroller ve ayarlamalar.
 • İkaz lambaları sistem arızası gösterdiği halde aracı kullanmaya devam etmenin, bilerek veya bilmeyerek uygun olmayan ya da kalitesiz yağların veya yakıtın kullanılmasının sebep olduğu arızalar.
 • Hatalı kullanım, kaza, hırsızlık, hırsızlık girişimi, yangın, infilak, vandallık veya doğal afetler nedeniyle ya da bu sözleşmenin kapsamına girmeyen parçaların sebep olduğu bir arıza neticesinde bozulan elemanlar.
 • Triger kayışı, üretici firmanın önerdiği program dahilinde değiştirilmediği zaman garanti kapsamına girmez.

Aşağıdaki durumlarda araç “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti” kapsamından çıkar:

 • Aracın şoförlü veya şoförsüz olarak kiralanması (kiralık araçlar, taksiler vb.)
 • Aracın kamusal hizmetler için kullanılması (ambulans, polis aracı, sürücü kursları, cenaze arabaları, teslimat araçları vb.)
 • Aracın seyrek de olsa, amatör veya profesyonel spor müsabakaları veya yarışmacıların antrenmanı için kullanılması.
 • Araç satın alındıktan sonra, aracın sürüş, süspansiyon veya transmisyon sistemlerinin modifiye edilemesi veya yenilenmesi.
 • Aracın kilometre saatinin manipüle edilmesi.
 • Güvence süresi içinde araç ilgili markanın distribütörü tarafından kabul edilen bir servise aracın periyodik bakımlarının, ilgili markanın kurallarına uygun yaptırılmamış olması.
 • Bir arıza talebi söz konusu olduğunda araca ait periyodik bakım faturası ibraz edilmek üzere saklanmalıdır.
 • Muayene ve bakım zamanının geldiği tarihten önceki veya sonraki azami 1 ay veya 500 km sınırı içinde yapılmalıdır.
 • LPG’li araçlar: 2. el LPG’li olarak satın alınan ya da satın alındıktan sonra LPG takılan araçlarda doğrudan ya da dolaylı olarak LPG ile ilişkili olan parçalar “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti” kapsamı dışındadır.
 • "AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti" sadece Elbistan ilçe sınırları dahilinde geçerlidir. Elbistan ilçesinde anlaşmalı olduğumuz tamir ve bakım servisleri tarafından garanti şartları yerine getirilir.
AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ GARANTİ SÜRESİ İÇERİSİNDE ARACIN SATIŞI

Aracınız “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti” süresi içerisinde satıldığı durumda da “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garantisi” devam eder. Araç el değiştirdiği zaman “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garantisi”nin devam etmesi için aracın yeni sahibinin 1 hafta içinde 0 (553) 663 44 82 nolu telefonu arayıp ruhsat değişikliği ile ilgili bilgileri iletmesi gereklidir. Araç el değiştirdiği zaman “AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ Garanti” şartlarının devam etmesi için aracın tekrar AUTO ELBİS ELBİSTAN OTO EKSPERTİZ bayisi tarafından ekspertizinin yapılması istenebilir.